Gülsan Alüminyum olarak Yatırımlarla sürekli olarak tesislerimizi geliştiriyor ve yaptığımız her şeyde her gün gelişmeyi amaçlıyoruz.

15.000 m² açık alan üzerinde yer alan üretim tesislerimiz toplam 10.000 m² kapalı alana sahiptir. Her daim güncel tutulan modern üretim tesislerimiz Kalıphane, Ekstrüzyon Pres Hattı, Yatay Elektrostatik Toz Boya Hattı, Mekanik İşlem Hattı, Kalite Kontrol ve Malzeme Test Bölümü, Paketleme ve Sevkiyat Bölümüne sahiptir.

Kalıphanemiz; 8 yıllık tecrübesi, 2.000’den çeşitten fazla kalıptan oluşan kütüphanesinden aldığı güç ile profilden beklenen dayanımı, işlevi, kusursuz yüzeyi, toleranslar içerisinde ölçüyü, fiziksel özellikleri ve kalite beklentisini karşılayacak kalıplar yaptırmaktadır.

Yurtiçi ve yurtdışında yapmış olduğu bağlantılarla elinde bulunduğu kalıp teknolojisini güncelleyerek minimum fire, maksimum üretimi gerçekleştiren kalıplar ile müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmayı hedeflemiştir.

Çok geniş bir ürün yelpazesinde, muhtelif sektörlere ve kullanım amaçlarına yönelik alüminyum profillerin imalatı ekstrüzyon hatlarımızda gerçekleştirilir. Ekstrüzyon bölümümüzde 5 inch ve 6 inch 2 adet pres hattı bulunmaktadır.

Ekstrüzyon hattımızda kullanılan billetler 6060, 6061, 6063, 6082 ve 6463 serisi imal edilmektedir. 2013 yılından bu yana alüminyum profil imalatı yapmakta olan firmamız 10 yıllık üretim, 30 yıllık alüminyum tecrübesi ile en zor olan profilleri bile kolayca üretebilmektedir.

Ekstrüzyon işleminin her aşamasında sürekli kontrollerle kaliteyi üretmekteyiz. Yıllık 8.500 ton kapasite, profil üretimindeki deneyim ve teknolojisi ile sektörün en iddialı şirketleri arasında bulunmaktayız.

GÜLSAN Alüminyum Elektrostatik Toz Boya Tesisini kurarak yeni özelliklerde yüksek kapasiteli, enerji tasarrufu ve çevre duyarlılığı gibi çok önemli konularda hassas bir yatırım yapma fırsatı yakalamıştır.

40 Metre Fırını 70 metre konveyörlü tünel tipi fırın sayesinde enerji tasarrufu ve aylık 400 ton boyama kapasitesi sağlamaktadır.

8 adet Wagner robotik kol ile tesis yıllık 1.000.000 m² boya kaplama kabiliyetindedir.

Boyalı ürünlerin kalite kontrolleri laboratuvar ortamında ağırlık kaybı hesabı, kaynar su testi, çizik testi, darbe testi, bombe testi, silindirik bükme testi, parlaklık ölçümü ve kaplama kalınlık ölçümleri yapılarak kontrol edilmektedir.

Toz boya kaplanmış profiller dekoratif görünüme sahip olurlar. Ayrıca ultraviole ışınlarına ve ani sıcak değişimlerine karşıda dayanım gösterirler. Müşteri taleplerine göre değişik Ral kodlarında geniş renk yelpazesi ile boyama işlemi yapılmaktadır.

Gülsan Alüminyum Paketleme Tesisi, 3.500Ton/yıl Sarma, 850 Ton/yıl kasalama kapasitesine sahiptir.

Standart paketleme yöntemleri dışında firmamız Shrink, Folyo, Sarma, Streçleme ve Şerit Çekme makineleri ile çok çeşitli paketleme modelleri sunmaktadır. Bu modeller ile profil görünür yüzeyleri korunmakta ve montaj kolaylığı sağlanmaktadır.

Ürünlerin yüzey özelliklerine, kullanılacakları alanlara ve saklama koşullarına göre tercih edilen paketleme yöntemlerinde, üretilen profiller Proses Kontrol ekiplerimiz tarafından kontrol edildikten sonra birimlerimiz tarafından özenle paketlenmekte, böylece teslimat anında sorun yaşamamanız için gereken tüm önlemler alınmaktadır.

Gülsan  Alüminyum Paketleme Tesisi içerisinde yapılan kasalama yöntemleri ile uzun mesafeli ve kısa mesafeli teslimatlar da sorunsuz ürün gönderimi sağlanmaktadır.